Geplaatst op: 20 april 2026, 20:21

Sinderen - Een 20-jarige man is maandag veroordeeld voor het veroorzaken van een ernstig verkeersongeval in Sinderen. De rechtbank legde hem een voorwaardelijke celstraf van drie maanden op en een taakstraf van 240 uur. Ook mag hij achttien maanden geen motorvoertuig besturen.
 
De man ging in augustus 2024 een rondje rijden met zijn vrienden terwijl hij geen rijbewijs had. Uit beelden op de telefoon van de bijrijder bleek dat de bestuurder in de omgeving van Sinderen twee keer vanuit stilstand optrok tot 190 km/uur. Ter plaatse geldt een maximumsnelheid van 60 km/uur.
 
Na de tweede keer optrekken, verloor de man de macht over het stuur. De Tesla belandde in een droge sloot en crashte vervolgens tegen een boom. De 20-jarige en zijn drie passagiers raakten daarbij gewond, van wie één ernstig.
 
'Had dodelijk kunnen aflopen'
De rechtbank vindt dat de verdachte roekeloos heeft gereden en benadrukte dat dergelijk gedrag onacceptabel is en grote risico’s met zich meebrengt. "Gezien de hoge snelheden en de schade aan de auto en de boom had het ongeval ook dodelijk kunnen aflopen, voor zowel de inzittenden als overige weggebruikers."
 
De man verklaarde zelf dat hij zo hard optrok omdat hij dit toen ‘cool’ vond. Zijn advocaat verzocht om het jeugdstrafrecht toe te passen, omdat hij op het moment van het ongeluk 19 jaar oud was, maar daar zag de rechtbank geen aanleiding voor. "Uit het dossier blijkt dat de man beschikt over een bovengemiddeld intelligentieniveau en in staat was weloverwogen beslissingen te nemen."
 
Gezien de ernst van het ongeluk vindt de rechtbank een voorwaardelijke gevangenisstraf op zijn plaats. Daarbij weegt mee dat de man spijt heeft betuigd en zijn leven verder op orde heeft.
 
Lees ook: https://www.112achterhoek-nieuws.nl/article/27686-vier-jongeren-zwaargewond-bij-eenzijdig-ongeluk-in-sinderen-

Share