Geplaatst op: 30 september 2025, 12:33

Groenlo - De 39-jarige automobilist die afgelopen weekend op de vlucht sloeg voor de politie en crashte in Groenlo, was eerder al zijn rijbewijs kwijtgeraakt. Dat meldt de politie.
 
'Vanuit wijk De Koppel in Borculo kreeg ik afgelopen tijd meerdere klachten over asociaal en onveilig rijgedrag. Daarbij werd continu hetzelfde voertuig genoemd. Dit voertuig zou met hoge snelheid regelmatig door de buurt racen en daarmee voor onveilige situaties zorgen", schrijft wijkagent Martijn Schot op Facebook.
 
'Verkeershufter'
Schot had het voertuig al gemeld om uit te zoeken wie de bestuurder is. 'Onze ervaring leert dat het dan doorgaans een kwestie van tijd is dat we een dergelijke 'verkeershufter' de aandacht kunnen geven waar hij om vraagt.'
 
Afgelopen zondag was het al zo ver. Agenten zag de auto rijden in Borculo. Ze gaven de bestuurder een stopteken, maar die negeerde dat en ging er in volle vaart vandoor. "Een lange achtervolging volgde waarbij enorme snelheden werden gehaald. De achtervolging ging door Eibergen, Rekken, Duitsland, Zwilbroek, Zwolle (Gld)", blikt Schot terug.
 
Zwaargewond
De dollemansrit eindigde in het buitengebied van Groenlo waar de bestuurder de macht over het stuur verloor en tegen een boom botste. De man raakte daarbij zwaargewond. In het ziekenhuis is bloed afgenomen om te onderzoeken of hij onder invloed was. Ook probeert de politie te achterhalen of de man nog meer redenen had om te vluchten voor de politie.

Lees ook: https://www.112achterhoek-nieuws.nl/article/28546-auto-crasht-tegen-een-boom-en-vliegt-in-brand-na-politie-achtervolging-in-groenlo-
 

Share