
Geplaatst op: 9 juli 2024, 15:04
Aalten -Een varkensboer heeft dinsdagmiddag een groot aantal dode varkens aangetroffen in één van zijn stallen. De brandweer is ter plaatse gekomen en heeft metingen uitgevoerd.
Â
De boer sloeg rond 13.00 uur alarm bij de brandweer nadat hij in een van zijn stallen een groot aantal dode varkens had aangetroffen. De varkenshouder vertrouwde het niet en schakelde de brandweer in. Met meerdere voertuigen kwamen de brandweerlieden ter plaatse. Ook is een adviseur voor gevaarlijke stoffen en een meetploeg ingeschakeld.
Â
Om hoeveel dode varkens het gaat is nog niet bekend, de boer laat weten dat het om een groot aantal gaat. De brandweer is bezig met een onderzoek naar de doodsoorzaak van de beesten. Er wordt een meting uitgevoerd om uit te sluiten dat er gevaarlijke stoffen, zoals ammoniak, vrij zijn gekomen in de stal.